Kategoriat
Ajankohtaista Tiedotteet

PoKo ry Vuosikokous

TIEDOKSI JÄSENILLEMME:

Vuosi on edennyt siihen hetkeen, että on aika päättää yhdistyksemme eli PoKo ry:n asioista. Toivotamme kaikki jäsenemme tervetulleeksi mukaan päättämään ja kuulemaan Leader-työn ajankohtaisia asioita ja mahdollisuuksia.  

Aika: keskiviikko 24.4.2023 klo 18.00

Paikka: Rientolan seurantalo, Tammikoskentie 156, Vilppula

Kokouksen alkuun nautimme kahvit, jonka jälkeen puheenjohtajamme Arto Pirttilahti tuo Leader-työn ajankohtaiset terveiset sekä Suomen Kylät ry:n terveiset. Arto toimii myös Suomen Kylät ry:n puheenjohtajana.  

Vuosikokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat.

Vuosikokous on yhdistyksemme tärkein päättävä elin. Siellä hyväksytään edellisen vuoden toiminta talous ja suunnitelmat tälle vuodelle. Vuosikokous valitsee myös yhdistyksemme hallituksen, joka on tärkeässä päättävässä asemassa. Hallituksemme muodostuu kolmikannalla, jossa kolmannes on kuntien edustajia, kolmannes yhdistysten edustajia ja kolmannes asukkaiden edustajia. Ja edustajia on tasaisesti koko alueelta. Kokouksen asialista on liitteenä.

Yhdistys- ja yhteisöjäsenet, muistakaa ottaa mukaan valtakirja!

Jotta osaamme varata riittävästi tarjottavia, pyydämme ilmoittautumaan 17.4. mennessä joko

Täyttämällä tiedot tälle lomakkeelle

Linkki löytyy myös PoKon sivuilta

Tai toimisto@pokory.fi tai p. 044 574 0052